Dar Christine Villa

  • 120 m²
  • 3 sovrum
  • 3 badrum
  • 4 gäster
  • 2 sängar

Dar Christine Villa Marrakesh med 3 sovrum ligger inom 25 minuters promenad från Marrakesh-museet. Villan med 3 badrum, som passar för upp till 4 gäster, har en parkering.

I Dar Christine Villa kan du också njuta av utsikten över staden. Det här boendet har ett badrum med en duschkabin och en separat toalett. Badlakan och handdukar finns också tillgängliga.

Det finns ett komplett kök i Dar Christine Villa som är komplett med vattenkokare, kylskåp och köksredskap för din bekvämlighet. Restaurangen Les Cigognes Belarj ligger nära denna villa och erbjuder gästerna medelhavsrätter.

Villan ligger mindre än 550 meter från El Badi slott och inom 3 km från Kungliga teatern. Bahiapalatset ligger i närheten av detta boende, och Jemaa el Fna finns cirka 16 minuters promenad bort. Den närmaste busshållplatsen är Bab Rab, belägen 750 meter från villan.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Dar Christine Villa Marrakesh
Riad Le Marrakech Berrima
Mobilpris

Riad Le Marrakech Berrima

7.7
Bra 66 recensioner
173 m från boendet
USD 151 USD 136
per natt
Riad Dar Mimouna
Mobilpris

Riad Dar Mimouna

199 m från boendet
USD 112 USD 101
per natt
Maison Au Coeur De Marrakech
Mobilpris

Maison Au Coeur De Marrakech

214 m från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    7 km

    Tågstationer

    Marrakech tågstation
    3,8 km

    Faciliteter

    Parkering

    • Parkering

    Transfer

    • Flygplatstransfer (mot avgift)

    Boendetjänster

    • Snabbincheckning/-utcheckning

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    Fritid

    • Solterass
    • Grill faciliteter

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Ljudisolerade rum
    • Sittgrupp
    • Terrass
    • Trädgårdsmöbler
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: från 12:00 till 13:00
    • Information om extrasängar
    • Det tillhandahålls inga barnsängar i ett rum.
    • Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.
    Vanliga frågor
    • Vilka är de mest populära turistattraktionerna i närheten av Dar Christine Villa?
      Dar Christine Villa ligger bara 7 minuters promenad från El Badi slott, som har ett betyg på 8.4/10.
    • Tillåter Dar Christine Villa husdjur?
      Tyvärr accepterar Dar Christine Villa inte gäster med husdjur.
    • Finns det en bubbelpool på Dar Christine Villa?
      Ja, Dar Christine Villa har en badtunna.
    • Vilka är de viktigaste sevärdheterna under vistelsen i denna semesterbostad?
      När du bor i denna semesterbostad bör du inte missa Marrakeshs viktigaste landmärken, som Marrakesh-museet och Jemaa el Fna, som ligger inom 25 respektive 16 minuters promenad.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    7 km

    Tågstationer

    Marrakech tågstation
    3,8 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Dar Christine Villa Marrakesh

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng